League of Legends

OYUN League of Legends hakkında genel bilgiler
RP Satın Al Hızlı ve güvenilir teslimat.
RP Nasıl Yüklenir? E-pin kodunuzun nasıl yükleyeceğini öğrenin.
Pazar Satılan hesapları görmek ve hesabınızı satmak için tıklayınız.

   

   League of Legends (kısaca LoL, Türkçe anlamı: Efsaneler Ligi), Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde Riot Games'in ilk oyunu olarak "League of Legends: Clash of Fates" adıyla piyasaya çıkmıştır. MOBA türü strateji oyunudur. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Oyunun baş tasarımcısı, Defense of the Ancients (DotA) haritasını tasarlayan Steve Feak'dir.


   League of Legends 3 boyutlu izometrik bakış açısı ile oynanır. Sihirdar Vadisi, Taktik Savaşları ve ARAM olmak üzere üç tane oyun modundan oluşur. Sihirdar Vadisi ve ARAM maçlarında, her biri beş oyuncu içeren iki takım birbirlerinin Nexus'unu (merkez) patlatmak için savaşırlar.


Bu bakış açısı değiştirilemez yalnız kamera kaydırılabilir veya yakınlaştırılabilir.


League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.


League of Legends’ta değişkenlerin dışında bir de statik olgular mevcuttur. Bunlar da Kuleler-İnhibitörler-Merkez Yapı-Minyonlar-Cavanarlar olmak üzere 5 ana başlıkta toplanmıştır. Bu olgular sizin tercihinizin dışında her oyunda bulunmakta ve size çeşitli avantajlar ve dezavantajlar sunmaktadır.
Sistem Gereksinimleri Nelerdir?


Minimum Gereksinimler:İşletim SistemiWindows 7/8/10 64-Bit
RAM2 GB 
İşlemciIntel Core i3-530 veya AMD A6-3650
Ekran KartıNVIDIA Geforce 560 veya AMD HD 6570
Depolama16 GB Kullanılabilir alan
DİrectX SürümüDirectX 10 veya üstü


Önerilen Gereksinimler:İşletim Sistemi
Windows 10 64-Bit
RAM
4 GB RAM
İşlemci
Intel Core i5-3300 veya AMD Ryzen 3 1200
Ekran Kartı
NVIDIA GeForce 560 veya AMD Radeon HD 6950
Depolama
16 GB Kullanılabilir alan
DirectX Sürümü
DirectX 11 ve üzeri
Belgeyi buraya sürükleyin.
PLYRPLYR Messenger'a hoşgeldiniz.
Müşteri Hizmetleri
PLYR (Müşteri Temsilcisi)
Canlı Destek
Aramıza Katılın! PLYR Chat Henüz aramıza katılmadınız mı? PLYR' nin bütün özelliklerinden yararlanmak için hemen aramıza katılın.