Riot Games'in sevilen oyunu League of Lefends'a yeni şampiyon 13.6 yaması ile birlikte oyuna eklendi...


Genç bir şampiyon olan Milio, ateş aksiyomunu kontrol edebilen bir karakter. Ateşi kullanarak takım arkadaşlarını iyileştirebiliyor ve güçlendirebiliyor.


Sırt çantasında taşıdığı kankateş sayesinde dostlarına yardımcı oluyor.

Klasik bir şifacıdan farksız gibi görünen Milio, sırt çantasında taşıdığı 'Kankateş' dostlarını takım arkadaşlarını iyileştirmede kullanabiliyor. Yetenekleri arasında takım arkadaşını güçlendirme, rakibi sersemletme ve dostlarının üzerindeki kitle kontrol etkilerini kaldırma gibi özellikler barınıyor.


Milionun Yetenekleri Nelerdir?


Pasif (Ateş Parçası) - Milio'nun pasifi, temas ettiği takım arkadaşlarını efsunlayarak saldırılarını güçlendirmesine olanak sağlıyor. Takımındaki dostlarının bir sonraki hasarlarına ilave hasar eklenmesi yapılıyor. 


Q (Süper Güçlü Ateş Şutu) - Milio rakibe yönlendirdiği bir topu onu geri savurmak için kullanıyor. Hedefe isabet eden top havaya yükselip tekrar yere çarparak içerisinde yer alan rakiplerin hasar almasına ve yavaşlamasına neden oluyor. 


W (Sıcacık Kamp Ateşi) - Milio'nun oluşturduğu bir alan olan sıcacık kamp ateşi, içerisinde yer alan takım arkadaşlarına hasar gücü veren bir etki gösteriyor. Ayrıca alanın içindeki takım arkadaşlarının saldırı menzili de artıyor. 


E (Kor Kucak) - Milio, bir takım arkadaşına kalkan vererek ona hareket hızı kazandırıyor. 


R (Hayat Alevi) - Bir alev dalgası gönderen Milio, menzilin içindeki tüm takım arkadaşlarını iyileştirmenin yanı sıra üzerlerindeki kitle kontrol etkilerini de sıfıra indiriyor.